-

Drinkyoghurts bevatten tot 12 klontjes suiker en veel kleurstoffen

Tien van de elf drinkyoghurts die Test-Aankoop onderzocht scoren zwak of slecht op het vlak van kleurstoffen en aroma's. Daarnaast wordt ook het hoge suikergehalte aangekaart. Toch krijgen acht van de tien drinkyoghurts een relatief goede score.

Hyperactiviteit
Op het vlak van de toevoeging van kleurstoffen en aroma's scoren 8 van de 11 producten zwak. De twee producten die ronduit slecht scoren, bevatten kleurstoffen die ervan verdacht worden hyperactiviteit bij kinderen te veroorzaken. Van de 11 onderzochte producten bevatten er 8 in voldoende mate de twee verplichte melkzuurbacteriën waardoor ze het predikaat yoghurt verdienen.

Suiker
Bijna alle producenten voegen suiker of zoetstof toe aan hun yoghurts. Dan'Up (600 ml) bevat zelfs 72 gram toegevoegde suiker, het equivalent van 12 klontjes. In de helft van de gevallen werd ook glucose-fructosestroop aangetroffen. Dat jaagt het vetgehalte in het bloed de hoogte in en zou het risico op type 2-diabetes doen stijgen, aldus de consumentenorganisatie.

Swiss Yogurt drink van Emmi kwam als beste uit de test. De Magere Drinkyogurt van Milsa is dan weer de beste koop. Fresh Yo van Campina, Yop van Yoplait en DKalco van Pâturage kwamen als slechtste uit de test en worden door Test-Aankoop afgeraden om te kopen. (belga/ep)
29/07/10 16u35

Deel jouw mening

met alle Goed Gevoel-lezeressen

 

Test jezelf! Pagina 1 van 1

Hoe groot is jouw kans op een suikerverslaving ?
| 1 |

© 2007 De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden.
Klik hier voor de gebruiksvoorwaarden.

reprocopy mediargus acap enabled   metriweb