1 op 3 vrouwen eet elke dag een koekje
Belgische vrouwen zijn dol op koekjes: één op drie eet er elke dag, drie op vier minstens één per week. Bijna de helft eet het liefst een koekje als tussendoortje. Enkel fruit (78 procent), chocolade en zuivelproducten (59 procent) scoren beter. Slechts 2 procent van de vrouwen eet nooit een koekje.
België-NederlandDat bewijzen ook de cijfers: alle Belgen samen eten jaarlijks ruim 72 ton koekjes, goed voor 6,8 kilogram koekjes per persoon. Dat blijkt uit een onderzoek van koekjesproducent Lu.
Daarmee steken we de gemiddelde Europeaan gemakkelijk voorbij: die eten 'slechts' 4,6 kilogram koekjes per persoon. Alleen Nederlanders zijn nog grotere koekjesfreaks dan wij: zij verorberen maar liefst 9,8 kilo koekjes per persoon per jaar.
Een koekje voor elk momentEen deel van de verklaring kan zijn dat wij Belgen koekjes niet associëren met een thee- of koffiemoment. De Belg heeft een koekje voor elk moment: een zoet koekje als verwennerij of voedzaam moment, een zout koekje als aperitief en de broodvervangende koekjes.
De zoete koekjes blijven het belangrijkste met 64 procent van de markt. De verwenkoekjes maken 50 procent van de verkochte koekjes uit, de voedzame koeken zijn goed voor 14 procent.
Gezonde koekjesDie laatste groep is aan een ferme opmars bezig. "Mensen willen blijven genieten, maar op een gezonde manier," klinkt het bij Lu. Light heeft afgedaan, er is vraag naar puurheid en kwalitatieve ingrediënten. Ook bij vrouwen. "De Belgische vrouw wil letten op haar lijn en haar gezondheid, maar enkel als ze er ook mag van genieten."
Welke koekjes we mee naar huis nemen wordt bij driekwart pas beslist in de winkel. Smaak blijft de meest bepalende factor wanneer we moeten kiezen. (edp)