-

Man is verliefd als hij 8 seconden in je ogen kijkt

Als een man je slechts 4 seconden je in de ogen kijkt, is hij helemaal niet onder de indruk van je. Duurt jullie oogcontact 8,2 seconden, dan is hij wel verliefd. Vrouwen daarentegen, kijken hunks en lelijkerds even lang in de ogen.

Aantrekkingskracht
De onderzoekers volgden met verborgen camera's de oogbewegingen van 115 studenten tijdens een gesprek met acteurs en actrices. Ze moesten na afloop een score geven aan de aantrekkelijkheid van hun gesprekspartner. Daaruit bleek dat een man gemiddeld 8,2 seconden oogcontact maakt als hij zich aangetrokken voelt tot een vrouw. Als dit niet het geval is, kijkt hij haar slechts 4 seconden in de ogen. De vrouwelijke studentes daarentegen, keken aantrekkelijke en minder knappe mannen even lang in de ogen.

Ongewenste zwangerschap
De onderzoekers denken dat mannen door middel van oogcontact proberen in te schatten of de potentiƫle partner gezonde en vruchtbaar is. Vrouwen zijn hier eerder voorzichtig mee omdat ze geen ongewenste aandacht willen uit angst voor een ongewilde zwangerschap. (ep)
25/03/09 12u31
mailIcon print | Meer bookmarks |

Deel jouw mening

met alle Goed Gevoel-lezeressen

 

acap enabled
reprocopy mediargus    metriweb