Colour me beautiful
De ene zomer slaan je vriendinnen in afgrijzen de handen voor hun mond als je je favoriete roze bloesje hebt aangetrokken. De andere zomer word je overspoeld met waw-kreten als je je in een roze outfit vertoont.
We overdrijven, maar toch... vraag maar aan Hedwige Roels, een trendwatcher die precies weet welke kleuren het binnenkort in de mode zullen maken.
De tendensen zijn paars en lila, liefst in vichyruitjes of andere retromotiefjes. We gaan helemaal naar 'la vie en rose'. We pakken uit de vorige eeuw de leukste dingen mee, er is een sterk retrogevoel naar de golden sixties. Roze, lila en paars zijn speelse kleuren en die 'roze-brillenkijk' verwijst naar een optimistisch kijk op de toekomst. Enkele jaren terug liep iedereen erbij alsof hij naar een begrafenis moest. Alles was donker en sober. Die trend verdwijnt niet helemaal, maar we durven nu weer meer. Blauw, zwart en beige zullen altijd terug te vinden zijn in onze basisgarderobe, maar zelfs de meest behoedzamen onder ons zullen die klassiekers steeds vaker durven combineren met speelse kleurtjes en accenten. Die tendens drukt een zekere vrolijkheid uit, het is een knipoog naar de bittere ernst van de nighties. De naughties van dit decennium duiden ook op lachen met jezelf. Die speelsere kleuren zetten aan tot zelfrelativeren. Het vichymotiefje verwijst naar het naïeve van Brigitte Bardot, er mag weer gedroomd worden. In de huiskamer worden witte en beige muren overschilderd met zachte pastels. Wit krijgt in elk geval een kleurpigment, zuiver wit is uit. De lentekleuren zitten vol optimisme, het zijn vriendelijke pastelkleuren zoals lichtgeel en munt. Geen schreeuwerige, maar transparante kleuren gecombineerd met natuurlijke materialen. Mensen willen het gevoel hebben dat ze zelf hun interieur gecreëerd hebben, niet een of andere designer of meubelgrootwarenhuis. Daarbij zijn ernst en perfectie ondergeschikt aan vrolijke kleuren en kitsch.'
(Goed Gevoel, maart 2001)