Gezond en gelukkig leven begint hier en nu

Abonneer

Foodie Files: Pimp je puree: al Italiano met tomaten en basicilium

doorValérie Wautersop 18/08/2017

Er is wortelpuree, spinaziepuree, broccolipuree,... En die zijn allemaal heerlijk. Maar wil je eens iets meer out of the box denken en zelfs over de landsgrenzen kijken, dan is deze Italiaanse versie, met sappige tomaten in de hoofdrol, een toppertje. Werk af met voldoende basilicum voor een stoemp die alle andere pureevarianten zo van de troon stoot. Ga voor het volledige recept naar: www.foodiefiles.be

Dit heb je nodig:

  • 800 g aardappelen
  • 15 cl room
  • 10 g gezouten boter
  • 5 tomaten (je kan ze ontvellen, dan zijn ze nog lekkerder)
  • 1 plantje basilicum
  • 1 mespuntje knoflookpoeder (eventueel)
  • zout en peper van de molen

Zo ga je aan de slag:

Stap 1: Schil de aardappelen en kook ze gaar in zout water, gedurende ongeveer 15-20 minuten. Check of ze gaar zijn door er met een mespunt in te prikken. Giet af en hou opzij.
Stap 2: Snij de tomaten in stukken. Doe de gezouten boter in de pan, voeg de tomaten toe en laat enkele minuten stoven, eventueel met een beetje knoflookpoeder. Voeg de gekookte aardappelen toe en stamp ze fijn. Meng de room onder de puree en breng op smaak met peper en zout.
Stap 3: Werk af met kleine partjes tomaat en gescheurde basilicumblaadjes. Dien onmiddellijk op.