Recept van de dag: Kip puttanesca met een zuiderse groentensaus en Griekse pasta
Elke dag schotelen we je met plezier een recept voor dat zowel lekker als gezond is.

Voor 2 personen * bereidingstijd: minder dan 30 minuten * 619 kcal
Dit heb je nodig:
- 125 g orzo
- 1 sjalot
- 1 teentje knoflook
- 1 courgette
- 2 tomaten
- 2 kipfilets
- 1 el Italiaanse kruiden
- 1 el tomatenpuree
- 40 g zwarte olijven
- 2 el kappertjes
- 10 g basilicum
- 1½ el olijfolie
- peper en zout
Zo ga je aan de slag:
1. Breng een pot gezouten water aan de kook en kook de orzo beetgaar in 8 minuten. Giet af, maar hou per persoon 100 milliliter van het kookvocht bij. Spoel de orzo met heet water.
2. Snij de sjalot in fijne plakjes. Pers de knoflook. Snij de courgette in plakjes. Snij de tomaten in blokjes.
3. Kruid de kipfilets met peper en zout. Verhit de olijfolie in een grote antikleefpan en bak de kipfilets 3 minuten, draai om en laat nog 2 minuten bakken. Schep uit de pan en bewaar op een bord onder aluminiumfolie.
4. Voeg nu de sjalot toe aan de pan waarin je de kip gebakken hebt. Voeg na 1 minuut ook de knoflook, Italiaanse kruiden en courgetteplakjes toe. Roerbak voor 3 minuten en voeg de tomatenpuree toe, roer om en laat 1 minuut meebakken. Voeg de tomaten en het kookvocht van de pasta toe. Kruid met peper en zout en breng aan de kook.
5. Leg de kipfilets terug in de pan en zet een deksel op de pan. Laat 8 minuten zachtjes pruttelen. Voeg dan de olijven en kappertjes toe en laat nog 5 minuten garen.
6. Serveer de gebakken kip met de orzo, de groenten en saus. Werk af met blaadjes basilicum.
Dit is een recept van één van de Goed Gevoel gerechten uit de 15gram foodbox. Wie via onze website bestelt krijgt € 10 korting op zijn maaltijdbox met de code 15GGG10. Bestellen kan vanaf donderdag 7 september (12u 's middags) tot en met donderdag 14 september 's middags 12 u. Levering op maandag 18 september. Bestellen kan via deze link.